DekorasyonMobilya

Zigon Sehpa Modelleri 2019

zigon sehpa modelleri 2019

Sizler için bu içerikte 2019 yılının en popüler zigon sehpa modelleri listelendi.

Zigon sehpa ya da servis sehpası, ev mobilyasının vazgeçilmez en önemli parçalarından biridir.Bu nedenle zigon sehpa çeşitleri oldukça fazladır.

Özellikle misafir ağırlarken, zigon sehpa olmazsa olmazlarımızdır.İşte bu sebeple, hem kullanış açısından, hem de tasarım açısından son yılların en popüler zigon sehpa modellerini bir araya getirmeye ihtiyacı duydum.

Zigon sehpanın onlarca hatta yüzlerce modeli bulunmaktadır.Fakat hepsini eklemek olanaksız.O yüzden ev hanımlarının en fazla tercih ettiği ve etmesi gereken modellere yer verdim.

İşte en popüler zigon servis sehpa modelleri:

Tepsi Zigon Sehpa Modelleri

Üst tablasının tasarımına göre farklı isimlerle anılan tepsi sehpaların en önemli özelliği, bütün sehpaların eşit boyutlarda olmasıdır.

Tepsi sehpa ve türevleri genelde üçlü zigon sehpadan oluşan bir settir.Fakat ayaklarının açısal tasarımı sayesinde daha fazla sehpa üst üste durabilir.

Bu tarz sehpaların ayakları ahşap veya metal olabilir.Üst tablasının tasarımına göre tepsi, palmiye, bayrak zigon sehpa olarak da ifade edilmektedir.

Bonibon Zigon Sehpa Modelleri

Bonibon zigon sehpalar diğer bilinen adıyla renkli zigon sehpalar, üst tablalarının yuvarlak oluşu ve genelde her bir sehpanın farklı renklerde olmasından dolayı bu isimle ifade edilmektedir.

Bonibon zigon sehpa genelde 3’lü zigon sehpadan oluşan bir settir.Her bir sehpanın tablası eşit ebata sahip olmakla birlikte, yükseklikleri farklıdır.Bu şekilde her sehpa bir diğerinin altına kısmına girebilir.

Ayakları metal veya ahşap olarak bulunabilir.Üst tablası da cam veya ahşap veya son yılların popüler modeli olan mermer görünümlü sunta kaplama ahşaplar kullanılabilir.Cam modelleri genelde baskılı olurken, ahşap olanları rengarenk farklı renk sehpalardan oluşmaktadır.

Renkli sehpa fiyatları genelde yüz ile iki yüz TL arasında fiyatlarda yer almaktadır.

C Zigon Sehpa Modelleri

C zigon sehpa görünüm olarak c harfine benzediğinden bu isimle anılmaktadır.Tasarım olarak sehpa ayaklarının koltuk veya kanepe altına girerek daha rahat kullanım imkanı sunması amaçlanmıştır.

Bu tarz sehpanın bir diğer ismi de laptop sehpasıdır.Genelde kanepe üzerinde laptop kullanmak veya ders çalışmak isteyenler için idealdir.

C sehpalar, kullanım amacından dolayı diğer zigon sehpalara göre bir yüksek olmaktadır.Tekerleksiz ve tekerlekli sehpa çeşitleri bulunmaktadır.C sehpalar ayak kısmı metal, üst tablası genelde suntalam malzemesinden üretilmektedir.

İç İçe Giren Zigon Sehpa Modelleri

İç içe giren zigon sehpalar en fazla bilinen, zigon sehpa ile özdeşmiş bir modeldir.Bu model sehpanın hem klasik hem de modern tasarıma sahip onlarca farklı tasarımı bulunmaktadır.

İç içe giren sehpalar, genelde 3lü ve 4lü sehpadan oluşan bir settir.Her bir sehpa bir diğer sehpanın içerisinde girdiğinden hepsinin yüksekliği ve tabla ebatı farklıdır.

İç içe giren zigon sehpa fiyatları en fazla değişiklik gösteren ve fiyat aralığı oldukça açık olan zigon sehpa modellerinden biridir.Çünkü ahşap ve metal olan esas malzemelerin, kalitesi ve teknik özellikleri bu kadar değişik fiyat aralığını oluşturmaktadır.Piyasa da 100 TL ile başlayıp binler civarına çıkan farklı marka sehpalar modelleri bulunmaktadır.

Çanta Zigon Sehpa Modelleri

Çanta zigon sehpalar görünüm çantaya benzediğinden bu isimle tarif edilmektedir.Bu tarz sehpanın en önemli özelliği, özel tasarım askılığı sayesinde yer kaplaması ve bütün sehpaların eşit ebatlara sahip olmasıdır.

Çanta zigon sehpalar ağırlıklı olarak 4lü zigon sehpalardan oluşmaktadır.Son zamanlarda 6lı sehpa modelleri de üretilmeye başlanmıştır.

Çanta zigon sehpa modelleri genelde tabla kısmı cam veya mdf ahşap, ayak kısmı metalden oluşan bir modeldir.

Çanta zigon sehpa fiyatları en düşük 300 TL civarında satılmaktadır.Kullanılan malzeme ve farklılıklar ile altı yüz gibi rakamlara da çıkabiliyor.

Misafirliğin önemli bir kültür olduğu ülkemiz de, misafirlerimizi ağırlamak için en önemli yardımcı mobilya ürünü olan zigon sehpalar, ayrıca evler için dekorasyon ürünü olarak da kullanılmaktadır.Bu nedenle işlevi kadar, evinizdeki veya odanızdaki diğer mobilyalara da uyumu oldukça önemlidir.

Eğer odanız spor tarzı daha enerjik bir iç tasarıma sahip ise, canlı modern sehpalar (özellikle cam ve metal ağırlıklı sehpalar), eğer daha klasik bir odanız varsa o zaman ahşap ağırlıklı avangard tarzı zigon sehpalar uygun olacaktır.

Zigon sehpa çeşitleri çok fazla olduğundan, evinize uygun sehpayı bulmakta zorlanmayacağınızı düşünüyorum.

Son yılların en beğenilen zigon sehpa modellerini sıraladığım yazımın burada sonuna gelmiş bulunuyoruz.Listeye yeni modeller çıktığında ekleme yapmaya devam edeceğim.

Yorum Bırakın