Dekorasyon

2019 Ev Dekorasyon Modası Nelerdir?

2019 ev dekorasyon modası, her sene olduğu gibi yepyeni tasarımlarla kendini gösterdi. Yeni evlenecek bir çift olarak ya da evinizin dekorasyonunu yenilemek isteyen biriyseniz siz de bu içeriğimizde sözünü edeceğimiz bu yeni trendlerden yararlanabilirsiniz. Öncelikle yeni sezonun dekorasyon trendlerinin oldukça doğal ve natürel olduğunu vurgulayalım.

Sözün özü 2019 yılında dekorasyon trendleri ilhamını doğadan alacak da diyebiliriz.  Zira dekorasyon alanlarındaki innovatif dokunuşlar kendini pastel/canlı doğa renklerinden ve doğal materyallerle gösterecek bu yıl. Bunun sebebiyse aşırı modernleşen ve taş – metal yapı taşlarından oluşan ve yıllar yılı süren modern dekorasyon akımlarından bıkkınlığın bir göstergesi olarak açıklanıyor.

 2019 Ev Dekorasyon Modası Natürel Dokunuşları İçeriyor

Renk tonlarını tabiattan alan kök boyalar,  doğanın bağrından kopan ahşap dokular, cam, taş, mermer materyaller 2019 yılında kendini içten içe gösteriyor. Aynı zamanda sözünü ettiğimiz bu materyaller doğayı kirletmeyen ve sürdürülebilir ömürlü ana maddelerden oluşturuluyor. Tüm bunlardan yararlanılırken aynı zamanda da 2019 dekorasyon modası kendini özel bir Retro harmanıyla gösteriyor.

2019 Modası Ağırlıkla Ahşap Öğeler İçeriyor

Salonlarda ahşap kütüphanelere, yatak odalarında masif şifonyerlere, oturma odalarında doğal işlenmemiş ahşap tv ünitelerine /konsollara, mutfaklarda ise doğal görünümlü mutfak dolaplarına sıklıkla yer verilecek. İlhamını İskandinav ev stillerinden ve aynı zamanda da köy – kasaba evlerini andıran natürel country ifadelerini evlerde sıklıkla göreceğiz bu yıl.

 Esnek Mobilyalarla Yeni Renkler Bir Arada

Pantone Colorfirmasının artık her yıl gerek dekorasyon, gerekse de moda alanında yeni renk trendlerini belirleyen genel otorite olduğunu biliyoruz. Pantone firması geçtiğimiz yıllarda grenery adı ile anılan çimen yeşili renk tonunu popüler renk olarak ilan etmişti. 2019 yılında ise senenin popüler rengi gri ve yeşil harmanı olarak ilan edildi.

Ayrıca bu sezon eğri ve bükümlü esnek görünüm verilmiş olan mobilya trendinin de çok moda olduğunu söyleyelim.  Söz gelimi esnetilmiş sandalye ya da tabureler, eğim verilmiş abajurlar, asimetrik masalar ön plana çıkıyor diyebiliriz. Ayrıca kumaş dokularında ise soft kadifeler ve boyutlu kapitone kumaşlar oldukça popüler olacak.

Sert yer zeminlerindeki  retro döşemeler, Alacalı ve dama desenli yer karolar, duvarlara estetik görünüm kazandıran tuğla duvar efektleri özellikle de  banyolarda klasik görünümlü armatürler musluklar 2019 Dekorasyon modası  bünyesinde bulunan yeniliklerden…

Yorum Bırakın